Kontakta oss

Inom Tornstadenkoncernen är vi cirka 140 anställda och du når oss via telefon på våra respektive kontor i Göteborg, Stockholm och Malmö. Du kan också kontakta oss via e-post info@tornstaden.se

Huvudkontor Göteborg
Tornstaden
Wrangels Trappgata 1
416 60 Göteborg
031-350 15 00

Regionkontor Stockholm
Byggnads AB Tornstaden Öst
Årsta Skolgränd 8
117 43 Stockholm
08-779 97 05

Regionkontor Malmö
Byggnads AB Tornstaden Syd
Stadiongatan 65
217 62 Malmö
0725-74 86 70

Nedan finns kontaktuppgifter till ansvariga personer för respektive enhet.


Koncern

Jan_Edlund
Jan Edlund
VD
031-350 15 09
jan.edlund@tornstaden.se
Par-Henrik_Wikhede
Pär-Henrik Wikhede
Ekonomi-/IT-chef
031-350 15 11
par-henrik.wikhede@tornstaden.se
8614_high_color
Staffan Liljequist
Finans
031-350 15 02
staffan.liljequist@tornstaden.se

Helena Hedlund
Kommunikation
031-350 15 25
Helena.hedlund@tornstaden.se

 


Projektutveckling

ThereseKilenstam
Therese Kilenstam
VD
031-350 15 08
therese.kilenstam@tornstaden.se

Bygg Regionalt


Erik Olofsson
VD
031-350 15 49
erik.olofsson@tornstaden.se
Josef_Pernholm
Josef Buskhe
Personalchef
031-350 15 18
josef.buskhe@tornstaden.se

Bygg Göteborgsregionen

Staffan_Waldenstrom
Staffan Waldenström
Vice VD, Avdelningschef
031-350 15 41
staffan.waldenstrom@tornstaden.se
Lars_Soderberg
Lars Söderberg
Avdelningschef
031-350 15 12
lars.soderberg@tornstaden.se

Jonas Särnström
Avdelningschef
031-350 15 38
jonas.sarnstrom@tornstaden.se

Pontus Gejervall
Avdelningschef
031-350 15 22


Bygg Stockholmsregionen

8604_high_color
Magnus Lundberg
Avdelningschef
Tfn: 08-779 97 05
magnus.lundberg@tornstaden.se

Stefan Lagerqvist

Avdelningschef
Tfn: 08-779 97 17
stefan.lagerqvist@tornstaden.se

Bygg Skåneregionen


Erik Eriksson
Avdelningschef
0725-74 86 70
erik.eriksson@tornstaden.se

Fastighet/Förvaltning

Martin Petersson
Martin Petersson
Fastighetschef
031-350 15 44
martin.petersson@tornstaden.se